Media o nas

"Hit internetu. Oto pewny sposób na obronę przed mandatem z fotoradaru?
Problem (dla strażników) w tym, że straż miejska nie ma prawa karać za odmowę wskazania, kto kierował pojazdem.  To wykorzystał Parol oraz kolejni modyfikatorzy dokumentu. W długim prawnym wywodzie (nie cytujemy go w całości), przedstawiono szereg prawnych argumentów na to, że możemy odmówić wyjaśnień – a tym sprawa musi się zakończyć.
"
hotmoney.pl

http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Hit-internetu-Oto-pewny-sposob-na-obrone-przed-mandatem-z-fotoradaru-a34639

 

"Aplikacja pomaga wygenerować pisma procesowe, które, według statystyk, dają ponad 90 proc. szans na anulowanie rzekomego mandatu"
SuperNowości24

http://supernowosci24.pl/jak-anulowac-mandat-z-fotoradaru/"Kontrowersje. Rośnie popularność portalu, który za 30 złotych oferuje sposób na uniknięcie płacenia kary za zdjęcia z fotoradarów. "Proszę się zastanowić, czy wolicie być ofiarą jak osoba bezradna, naiwna lub zahukana niczym poddany, czy wolicie się bronić z godnością jak obywatel!" - w taki sposób portal anuluj-mandat.pl zachęca do walki z mandatami z fotoradarów."
Dziennik Polski

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3681156,dostales-mandat-to-go-teraz-anuluj,id,t.html

 


"Anuluj Mandat - to serwis ze skutecznymi pismami procesowymi głównie w sprawach z fotoradarów, zaczynając od prostych odpowiedzi do np. SM, a kończąc na Apelacji."
Bezprawie-mandatowe.org.pl

http://www.bezprawie-mandatowe.org.pl/wspolpraca/3-anuluj-mandat.html

 


"Nie przegraliśmy jeszcze ani jednej sprawy – zapewnia Tomasz Parol, prawnik i twórca internetowej aplikacji Anuluj Mandat. Przekonuje, że jego inicjatywa to odpowiedź na system bezprawnego łupienia obywateli."
Newsweek Polska

http://polska.newsweek.pl/jak-uniknac-mandatu-newsweek-pl,artykuly,287362,1.html

 

"Obecny na sali sądowej twórca programu komputerowego „Anuluj mandat” Tomasz Parol uważa, że sąd powinien był przychylić się do wniosku mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. – Pan Robert chciał, by sąd sprawdził nie to, czy straż ma wszystkie zezwolenia, ale czy te zezwolenia wydano zgodnie z prawem. A w świetle informacji ministerstwa nudzielonej posłowi Dębskiemu wydaje się to mocno wątpliwe – tłumaczy. Właściciel samochodu został uniewinniony."
Nad Wisłą GAZETA PODWARSZAWSKA

http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=3032"Wszystko sprowadza się do tego, że mandat przychodzący pocztą w gruncie rzeczy nie jest mandatem. To wezwanie alternatywne, co otwiera furtkę do uniknięcia kary."
leftlane.pl

http://www.leftlane.pl/cze14/wystarczy-25-zl-by-uniknac-mandatu-z-fotoradaru-lub-za-zle-parkowanie.html

 


"Ciekawe jest również to, że jak mówi Pan Tomasz „W roku 2013 fotoradary zrobiły 2,5 mln fotografii dla Generalnego Inspektora Transportu Drogowego, ponad 1,3 mln dla Straży Miejskich i Gminnych, a w 2014 r. przyrost jest jeszcze większy. Tymczasem ilość niebezpiecznych zdarzeń drogowych w tym czasie wzrosła, o czym informował raport NIK.„
Dlatego autor bloga (z zawodu prawnik) 3obieg.pl, stworzył specjalną aplikację „Anuluj Mandat”, która generuje pisma procesowe i pomaga w walce o swoje pieniądze."
EchaRegionu.pl

http://echaregionu.pl/jak-anulowac-mandat/

 


"– Komendant ma mi przedstawić wyjaśnienie sprawy. Wtedy odpowiem skarżącej – informuje włodarz i przekonuje: – Ludzie naczytali się w internecie stron typu anuluj-mandat.pl i sądzą, że straż gminna nie ma prawa wysyłać im urzędowej notatki."
Tygodnik Tucholski

http://tygodnik.pl/a/poskarzyla-sie-na%C2%A0straz-gminna

 


"Czy wyższe mandaty to dobry pomysł? Audycja Kuby Strzyczkowskiego"
Trójka PR

http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/1379980,Czy-wyzsze-mandaty-to-dobry-pomysl

 


"Mandat MOŻNA i NALEŻY podważyć Z A W S Z E! Polecam Wam stronę http://anuluj-mandat.pl/pages/about oraz jej facebookową wersję https://www.facebook.com/anulujmandat?fref=photo Ja i mnóstwo kierowców wygrało z GITD, SM a i radary ręczne policji też nie są dopuszczone w Polsce o czym policja wie ale liczy na niewiedzę kierowców."
Forum bezkarnoscpolicji.info

http://bezkarnoscpolicji.info/twojeprawa/kiedy-mozna-podwazyc-mandat-z-fotoradaru/

 


"Generalnie jest taka akcja Anuluj Mandat i tam mówią, że niewskazanie osoby kierującej pojazdem jest nieprawne, bo w polskim prawie po pierwsze funkcjonuje pojęcie domniemanej nniewinności, a po drugie, można odmówić zeznań obciązających najbliższych członków rodziny."
Forum.infor.pl

http://forum.infor.pl/topic/403811-niewskazanie-osoby-kierujacej-samochodem/

 


"Jak podaje portal Anuluj-Mandat.pl (swoją drogą, bardzo przydatna stronka do automatycznego generowania pism procesowych), Straż Miejska czy gminna nie nabyła jednak prawa do samodzielnego karania."
MotoDay.pl

http://motoday.pl/mandat-fotoradaru-strazy-miejskiej-uniknac-zaplaty/

 


"TOKiS przyłączył się do akcji www.Anuluj-Mandat.pl to właśnie pod tym adresem można otrzymać bezpłatną pomoc prawną w postępowaniu ze strażnikami, których uczciwość w pewnych kwestiach jest wynaturzeniem w tragicznym interpretowaniu  nkretyńskich przepisów i konfidenckich formularzy, które pod rygorem kar my, obywatele mamy wypełniać."
Tucholska Oficyna Kulturalna i Społeczna

http://tokis.pl/?p=18287

 


"- Jeśli zostaliśmy złapani na gorącym uczynku to sprawca jest znany. W takiej sytuacji wykroczenie również jest znane. Straż miejska może wręczyć  nam mandat, którego nie musimy przyjmować. Jeśli uważamy, że to nie my popełniliśmy wykroczenie, albo w sytuacji, w której żadnego wykroczenia nie było – powiedział Tomasz Parol, prawnik."
PolskieRadio24

http://www.polskieradio.pl/130/2787/Artykul/1067928,Czy-placic-mandaty-Strazy-Miejskiej

 

"pojawiają się zarzuty w stylu: “ale o co chodzi, przecież mandat to tylko kilkaset złotych a npanie Parol doprowadzisz do tego, że piraci drogowi poczują się bezkarni”. Ludzie którzy tak stawiają sprawę są albo nieświadomi tego co się dzieje, albo nie mają wyobraźni albo po prostu są funkcjonariuszami, którzy żyją ze swoich przestępstw, niczym się nie różniącymi od pospolitych bandytów czy mafii."
Pabianice-net

http://pabianice-net.blogspot.com/2013/10/tomasz-parol-3-obieg-od-pewnego-czasu.html

 


"Tomasz Parol opisał konsekwencje ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, z którego wynika, że będzie można anulować absolutną większość mandatów drogowych i wystąpić o zwrot pieniędzy. Byłby to ogromny cios dla budżetu państwa."
Libertarianizm.net

https://libertarianizm.net/threads/afera-mandatowa.4955/

 


"- Jeśli właściciel lub posiadacz pojazdu nie wskazał użytkownika, bo nie pamiętał, komu powierzył pojazd w danym dniu i o danej godzinie, lub nie wiedział, kto nim kierował, nie można mu przypisać jakiejkolwiek winy, nawet nieumyślnej. A bez winy nie ma wykroczenia - wzdycha Tomasz Parol."
Motofakty.pl

http://www.motofakty.pl/artykul/zdjecie-z-fotoradaru-nie-boj-sie-bo-mandatu-raczej-nie-zaplacisz.html

 


"Zainteresowanych odsyłam do autora całego zamieszania, czyli Tomka Parola"
Blog Małgorzaty Pietkun

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2014/03/14/jeszcze-o-mandatach-przemilczane-przez-media/

 


"Czy fotoradary są potrzebne? Jak anulować sobie mandat z fotoradaru? Na moje pytania odnośnie sytuacji na Polskich drogach będzie odpowiadał Tomasz Parol, prawnik i redaktor naczelny portalu 3obieg.pl/. W tym tygodniu zachęcam wyjątkowo mocno do dołączenia do wideokonferencji i do porozmawiania o swoim mandacie."
Blogzapytania.pl

http://blogzapytania.pl/tag/tomasz-parol/