09
08.2015

JEST BAT NA NIELEGALNE BLOKADY FIRM TYPU PARK PARTNER
Trwa nierówna walka kierowców przeciwko wszelkim możliwym formom dojenia. Fotoradary, mandaty, blokady, opłaty, myta, ukryte i jawne podatki. Niektóre prywatne firmy pozazdrościły widać państwu i same wzięły się za wyciąganie rąk po cudze pieniądze.
W pomysłowości i "przedsiębiorczości" przoduje śląska firma Park Partner (choć nie jest to taka jedyna organizacja), wymuszająca od kierowców opłaty za zdejmowanie zakładanych przez siebie blokad. Przy tym zarówno blokady są zakładane bezprawnie jaki i wymuszenia mają mafijny charakter.

Zanim Czytelniku przeczytasz dalej zapoznaj się z tym reportażem TVN:

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/jak-zatrzymac-park-partner,174713.html

Firmy tego rodzaju wynajmowane są przez właścicieli prywatnych parkingów, którzy najwyraźniej uznali, że rozwiązaniem lepszym od postawienia szlabanu będzie podstępne i z użyciem groźby ściąganie haraczy od nieostrożnych kierowców czy właścicieli pojazdów postawionych pod ścianą. Dochodzi przy tym często do awantur i wielkich emocji, nawet z użyciem siły, wzywaniem Policji i kierowaniem spraw do sądów.

            Obu powyższym instytucjom egzekwowanie prawa względem cwaniaków z Park Partner przychodzi jednak z wielkim trudem – na cwaniaka balansującego na granicy przepisów i korzystającego z układów lokalnych potrzeba bowiem wyjątkowo dobrych prawników już na etapie składania skargi oraz wysokiej determinacji i chęci pochylenia się nad problemem przez szeroko pojęty wymiar sprawiedliwości. Część spraw sądy umorzyły, nie dopatrując się czynów zabronionych, inne zakończyły się skazaniem "przedsiębiorczych" parkingowych. Wcześniej kilkanaście spraw przed sądami Policja przegrała, nie będąc w stanie wypracować wykładni przepisów, pozwalającej na uzyskanie skazania. W sprawie wypowiadało się nawet Ministerstwo Sprawiedliwości. Tymczasem interes kręci się w dalszym ciągu. Teraz jak widać Policja szykuje się jednak do ponownej ofensywy przeciwko prywatnym "strażnikom miejskim". Potyka się przy tym o własne nogi, bo jak widać na załączonym obrazku, żadne instruowanie ze strony przełożonych nie pomogło i przybyli na miejsce policjanci zamiast korzystać ze swoich uprawnień i pałki służbowej przy przywracaniu praworządności, potrafią tylko rozkładać łapki jak dzieci, dalej odsyłać do sądów i sprawę traktować jako czysto cywilną. Pozostaje tylko zapytać, czy analogiczne do tych sytuacji pobicie lub kradzież na prywatnym terenie to zawsze dla Policjantów sprawa cywilna i prywatna?

Jeszcze ciekawiej do sprawy podszedł sąd, o którym mowa w reportażu. Otóż uznał on, że założenie na koło samochodu blokady rzekomo zmniejsza jego wartość, co ma w założeniu stanowić podstawę do skazania za wykroczenie każdego, kto taką blokadę zakłada. Iura novit curia? (Sąd zna prawo?) Wątpliwe. Ciekawe jak taki ubytek wartości miałby zostać oszacowany? 100%, bo auto nie jeździ? A może tylko 50, bo można sobie jednak w nim posiedzieć? Dobry adwokat miałby pole do popisu, a firma kolejny wyrok uniewinniający do kolekcji.

Serwis Anuluj-mandat.pl już od ponad roku staje po stronie kierowców, padających ofiarą wymuszeń. Nie ma znaczenia, czy chodzi o straż miejsko-budżetową, chowającą w krzakach fotoradary, Policję wymuszającą mandaty radzieckimi suszarkami czy tkwiące po uszy w lokalnych układach sądy. Zespół prawników Anuluj-mandat.pl opracował rozwiązanie i tego problemu - nielegalnych blokad na koła, zakładanych przez prywatne firmy i związanych z tym wymuszeń. Jesteśmy pierwszym w Polsce podmiotem, który wie:

  • jakie dokładnie przestępstwa popełnia osoba, zakładająca taką nielegalną blokadę,
  • jakie przestępstwa popełniają również właściciele firmy, czerpiącej dochody z całego procederu,
  • co powiedzieć Policji, aby ta nie mogła zasłonić się jakąkolwiek wymówką i musiała podjąć interwencję,
  • jak prosto poprowadzić swoją sprawę i uzyskać odszkodowanie.

Podstawą udanej walki z tego typu gangsterką jest jednak działanie indywidualne, po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją i bez publicznego ujawniania kart, czyli metody. Dlatego, by dać szansę osobom pokrzywdzonym nie napiszemy nic więcej otwartym tekstem na ten temat oprócz lakonicznej informacji, że w tego typu sprawach się słabo udawało wygrywać osobom pokrzywdzonym i zwalczać marnych osiedlowych terrorystów, bo po prostu nie działano do tej pory jak trzeba i nie korzystano właściwie z możliwości jakie daje polskie prawo karne, procedura karna, prawo wykroczeń i przepisy dotyczące policji.

Jeśli więc jesteś osobą poszkodowaną przez Par Partner czy inne tego rodzaju wynaturzone organizacje parkingowe i chcesz konkretnie powalczyć o swoje nie narażając się na wysokie koszty postępowania cywilnego napisz do prawników Anuluj-Mandat.pl – rozprawimy się wspólnie z tymi wrogami kierowców dyskretnie i po cichu:

http://anuluj-mandat.pl/advice

Zresztą nie odmawiamy także pomocy walki z blokadami zakładanymi przez strażników miejskich czy bezprawnymi odholowaniami pojazdów. Tak jak napisaliśmy na wstępie; nie ważne czy mundurek jest prywatny czy noszony przez jakoweś służby, ważne czy dochodzi do zagrywek mafijnych względem obywatela.

Naszą skuteczność sprawdzisz tutaj: 

http://anuluj-mandat.pl/page/alias/nasza-skutecznosc Kategorie