29
11.2019

Tomasz Parol Prezesem Radia Bezpieczna Podróż
Miło nam zakomunikować, że Tomasz Parol - twórca portalu Anuluj-Mandat.pl został powołany na stanowisko Prezesa Radia Bezpieczna Podróż

Fundacja Emanio Arcus otrzymała siedem koncesji na nadawanie, jako Radio Bezpieczna Podróż czyli pierwsze  Radio dla Niepełnosprawnych. Wkrótce rozpoczniemy nadawanie w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Częstochowie oraz Tarnowie.

Własciciele koncesji piszą w publikacjach:

Naszym celem jest stworzenie Radia, które będzie równocześnie i ogólnopolskie i lokalne. Ogólnopolskie – bo najważniejsze problemy osób niepełnosprawnych są identyczne wszędzie, a lokalne – ponieważ chcemy stworzyć swoistą platformę, dzięki której lokalne społeczności będą mogły się integrować, pomagać sobie wzajemnie, inicjować lokalne działania na rzecz potrzebujących.

Tworzymy Radio, w którym codziennie 4 godziny programu stanowić będą audycje lokalne a co dwie przedstawiane będą lokalne serwisy. Oczywiście, nie ograniczymy się do emisji na falach radiowych. Projekt zakłada, że równocześnie działać będziemy poprzez media społecznościowe, własny kanał na youtube.com („Bezpieczna Podróż”), aplikację na smartfony oraz portal, na którym oprócz bieżącego programu dostępne będą wszystkie audycje w formie podcastów.

Pierwsze audycje już są realizowane i dostępne: „Anuluj dług”, „Poradnikowa audycja gospodarcza” oraz „Tajemnice Historii”.Wszystko po to, by skutecznie docierać z informacjami i pomagać – w wymiarze lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym.

Jako, że misja Radia jest zbieżna z misją edukacyjną i masowej pomocy realizowana od wielu lat przez portale Anuluj-Mandat.pl o Anuluj-Dlug.pl Tomasz Parol podjął się zadania pokierowania nową rozgłośnią. Zwłaszcza, że Właściciele zapowiadają ubieganie się o wszystkie 32 koncesje w pierwszym w multipleksie cyfrowym DAB+

Co czyniłoby Radio Bezpieczna Podróż pierwszym w Europie ogólnokrajowym Radiem zajmujacym się bezpieczeństwem drogowym zarówno od strony kierowców, pieszych jak i osób niepełnosprawnych (często w wyniku wypadków).

Być może tak wpływowe Radio pod ręką Tomka uwolni nas od stereotypów i wprowadzania przepisów nieprzemyślanych, lub których jedynym zadaniem jest realizacja fałszywych idei, poprawianie statystyk i ściąganie pieniedzy poprzez  mandaty.

Uroczyste powołanie Zarządu oraz Redakcji Radia Bezpieczna Podróż odbędzie się na Konferencji 9 grudnia o godz. 14 w sali widowiskowej w Ratuszu Miejskim w Legionowie (pod Warszawą).

Tam też zostaną zaprezentowane inne osiagniecia na rzecz niepełnosprawnych Fundacji Emanio Arcus będącej właścielem koncesji radiowych, która m.in. otworzyła pierwszy Zakład Aktywności Zawodowej dla niepełnosprawnych wzorujący się na rozwiązaniach szwedzkich, w której to restauracji zatrudnienie znalazło, aż 25 osób, w tym 10 z umiarkowanym oraz 8 ze znacznym upośledzeniem. Projekt powstały we współpracy ze szwedzkim ośrodkiem w Karlskronie, gdzie Fundacja Emanio Arcus zorganizowała w kwietniu konferencję techniczno-zapoznawczą innych oragnizacji pozarządowych wspierających niepełnosprawnych, będzie także zaprezentowany na tej konferencji.

Oczywiście Anuluj-Mandat.pl będzie w niej uczestniczył. Zapraszamy dziennikarzy, organizacje pozarządowe, samorządowców, polityków, blogerów zajmujących się prawem ruchu drogowego i wszystkich innych zainteresowanych.

Zespół Anuluj-Mandat.pl

 Kategorie