30
06.2014

List czytelnika z Wejherowa
Po raz kolejny udowadniamy, że w Wejherowie też się wygrywa. Radosny list od czytelnika Krzysztofa:
"Witajcie, musze się podzielić z Wami zajebistą wiadomością. Po poradach na portalu facebookowym "Nielegalne fotoradary do kosza", który mi Was polecił oraz po skorzystaniu z 3obiegu dostałem przed chwilą pismo z Sądu. Skan w załączniku. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za wszelką okazaną pomoc, jesteście zajebiści Możecie się śmiało podzielić z czytelnikami tą dobrą wiadomością"

No to się chwalimy, 116 wygrana sądówka na liczniku

PostanowienieWeyherowojpg
Rzecz dotyczy fotoradaru w Rumii przy ul. Sobieskiego (droga S6) w kierunku Redy o nietypowej konstrukcji strzelającego także od tyłu (można przeoczyć).

fotoradar-rumia-1jpg

Dopisek z października 2014:

Wbrew pozorom, zanaczony fragment uzasadnienie orzeczenia Sądu w Wejherowie z 13.06.2014 się nie zdezaktualizował po 30.09.2014 r. gdyż nawet po Uchwale Sądu Najwyższego Straż Miejska by być oskarzycielem publicznym musi najpierw ujawnić wykroczenie. Jeśli jednak odmowa wskazania nastepuje bez zaistnienia winy umyślnej lub nieumyślnej, to ujawnienie wykroczenia nie ma miejsca, bo zgodnie z art. 1 par. 2 kw bez winy nie ma wykroczenia, ergo Straż Miejska nie nabywa wtedy prawa do podawania właściciela pojazdu do sądu.

Ciekawe jednak w jakich sytuacjach właściciel pojazdu mimo niewskazania kierującego nie ponosi za to winy...??

Nie wiecie?

Ale my to wiemy i mamy to w naszych dokumentach nr 1, 2 i 3. Dlatego wciąż skutecznie utrudniamy strażnikom łupienie naszych Czytelników.Kategorie