18
06.2014

Uwaga turyści na Straż Miejską Kęsowo-Gostycyn w Borach Tucholskich, to mistrzowie w zbójowaniu na drogach
Kęsowo to niewielka gmina położona w Województwie Kujawsko-Pomorskim, a w powiecie tucholskim posiadająca 4400 mieszkańców. 6 bunkrów, 2 dworki, kilka jezior, generalnie nic się nie dzieje i niczym nie zachwyca, ale za to ma przedsiębiorczego Wójta i sprytnych zbójników zakładających dla niepoznaki mundury strażników.

A jest to nie bylejaka Straż bo Międzygminna i ma wiele patentów, których się nie spodziewają kierowcy. Dzięki temu Kęsowo znalazło się na 6 miejscu w rankingu Onet.pl najlepiej zarabiających na fotoradarach gmin w Polsce :

Stra Gminna Ksowo 3jpg
Fotografię i mapkę poniżej nadesłał Pan Sławomir, nasz czytelnik.


Jak szacuje samorząd Strażnicy w gminie Kęsowo wystawią w tym roku mandaty w sumie za 2,5 mln zł. Jaki będzie ostateczny wynik, okaże się po 31 grudnia. Być może lepszy, bo po porozumieniu z Gminą Gostycyn strażnicy niedawni zwiększyli obszar działania (stąd "Międzygminna").

Ten obszar głównie miejscowości Żalno, Wieszczyce, Pamietowo oraz oczywiście samo Kęsowo + Gmina Gostycyn w Bonusie. Zdjęcie powyżej pochodzi z miejscowości Pamietowo. Zapamietajcie kolor, sylwetkę i nr rejestracyjny samochodu i uważajcie. 

Stra Gminna Ksowo 4jpg
Geomapa z zaznaczonym położeniem tego fotoradaru

Jak pisze do nas autor zdjęcia "
Poprzez ten bandycki proceder do sądu trafiają dziennie dziatki spraw z art 96 par. 3 kw (niewskazanie kierującego). Sam osobiście bylem na takiej rozprawie. W jednym dniu na wokandzie było 15 spraw Gminy Kęsowo. Wszystkie sprawy z tego dnia zostały rozstrzygnięte na dobro Straży Gminnej Kęsowo".

Czyli parcie na kasę, pomysłowość, dobry turystyczny teren i współdziałający sąd, same atuty. Cóż najwyższy czas to zmienić. Jeśli Ci się Czytelniku przydaży, pomimo naszych ostrzeżeń, skorzystaj z naszych wzorów dokumentów na www.Anuluj-Mandat.pl 

W razie kłopotów słuzymy radą - pełno ich na tym blogu, oraz poprzez nasz formularz kontaktowy.

Wspólnie spróbujemy dać zbójom drogowym po nosieKategorie