18
04.2017

Fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości i monitoring wjazdu na czerwonym świetle z GITD - czyli bezprawne karanie pod osłoną państwa
Trochę o liczbach i bezprawiu

W Polsce jest ok. 500 fotoradarów GITD z których wysyłane jest rocznie ok 700 tys. wezwań mandatowych każde średnio na 300 zł. grzywny, które większość ludzi placi. To daje kwotę roczną 210 mln złotych wyłudzonych od obywateli przez centralny organ administracji państwowej. Wyłudzonych, bo wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 14 lipca 2015 r. (A więc jeszcze przed wyborami) po upływie okresu karencji od 26 kwietnia 2016 r. (czyli niemal rok temu) Inspekcja Transportu Drogowego straciła uprawnienia do przetwarzania danych osobowych z tych urządzeń i prowadzenia postępowan wyjasniajacych, wysyłania wezwań oraz karania grzywną kogokolwiek.

Czy ktoś się tym przejmuje?Czy do GITD wkroczyła Prakuratura, ABW, CBA czy choćby GIODO?

Absolutnie nie, mimo że zgodnie z art. 190 ust. 1 wyroki TK są ostateczne i bezwzględnie obowiązujące a niestosowne się do nich jest nadużyciem władzy na szkodę obywateli z art. 231 KK. Nic się nie dzieje. Urzędnicy wciąż bezkarnie dokonują przestępstw a w piątek 14 kwietnia br Rzecznik Prasowy Przestępców z GITD niejaki Konkolewski zaprasza dziennikarzy na otwarcie kolejnych urządzeń do wyłudzeń przed kamerami. Oto Państwo Prawa! Czy nic nie możemy zrobić? Możemy nie płacić powołując się właśnie na te fakty. Możemy odmówić posłuszeństwa bezprawiu w mundurach. I powiem wam jedno: jeszcze nigdy GITD nie ukarało mandatem ani nie poszło do sądu przeciwko obywatelowi który w mądry sposób wezwał ich do umorzenia bandyckiego postępowania, korzystając m.in. z argumentów o których piszę i o których mówię w materiale poniżej.

Tomasz Parol z Anuluj-Mandat.pl

 

 

 

Jeśli zatem masz takie kłopoty z którymkolwiek z wymienionych w tytule urządzeń zarządzanych przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego wystarczy pobrać dokument nr 1 i odesłać podpisany pocztą poleconą (bez wypełniania jakichkolwiek innych szablonów, stawiania się i podejmowania innych działań). Dotychczas po naszych wnioskach o umorzenie postępowania nigdy jeszcze GITD nie ukarało mandatem ani nie skierowało sprawy do sądu (i to bez względu na to, jak oficjalnie na taki wniosek zareagowali i co odpisali z powodów marketingowych):

https://anuluj-mandat.pl/document/step_1

Jedynym ryzykiem w walce z GITD gdzie sprawa może wylądowac w sądzie, jest wypełnienie oswiadczenia w wezwaniu ABC ukarania kara siebie tylko grzywny bez punktów, czesto po upływie 6 mcy - gdzie juz GITD nie moze wystawic mandatu bo prawo im na to nie pozwala ale również jeśli przekroczyłeś dozwolona prędkosć o wiecej niz 50 km/h- to są troche skomplikowane sprawy i najcześciej te drobiazgi maja znaczenie aby z sukcesem nie dopuścić do rozprawy w sądzie- zalecamy kontakt z naszymi prawnikami zadajac im zapytanie prawne https://anuluj-mandat.pl/advice

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

https://anuluj-mandat.pl/post/gitd-oficjalnie-przyznaje-ze-nie-ma-uprawnien-do-karania-mandatami

i tutaj

https://anuluj-mandat.pl/post/gitd-wzywa-do-sprostowania-a-potem-jest-winny-anuluj-mandatpl-pieniadze

 Kategorie