24
05.2015

Lista Posłów, którzy wprowadzili niekonstytucyjne przepisy zatrzymywania prawa jazdy na 3 miesiące przez Policję
Niekonstytucyjność polega na braku nadzoru sądowego oraz na podwójnym karaniu kierowcy OBLIGATORYJNYM zatrzymaniem prawa jazdy i mandatem.

Ponadto przepisy są drastyczne, gdyż za jeden błąd mogą pozbawic pracy wielu ludzi. Przykładowo, przez 6 dni działania nowej ustawy przegłosowanej przez tych Posłów i podpisanej przez tego Prezydenta ok. 300 osób utraciło Prawo Jazdy na 3 miesiące, z czego prawdopodobnie 50 osób utraciło pracę.

Niektóry powiedzą: DOBRZE IM TAK, wszak chodzi o przekroczenie predokości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Czyżby?

Jednak ustawa nie przewiduje możliwości kontroli decyzji Policjanta przez sąd przed jej uprawomocnieniem się, tak jak to jest w innych przypadkach. Odmowa mandatu nic nie zmienia. Tymczasem często dzieje się to na drogach dwupasmowych (szybliego ruchu) tylko formalnie będących w obrebie terenu zabudowanego, w miejscach leśnych gdy "teren zabudowny" nie odpowiada rzeczywistości, za zakrętem - gdy kierowca został zaskoczony ograniczeniem i nie zdążył wyhamować, a policjant zainstalował zasadzkę; gdy pomiar był dokonywany w sposób niewiarygodny bezprawnym urządzeniem ISKRA-1, wadliwym laserem UltraLyte, czy tzw. wideorejestratorem w nieoznakowanym radiowozie, który mierzy swoją prędkość nie predkość pojazdu formalnie kontrolowanego.

Ponadto Prawo Jazdy w ten sam sposób tracą kierowcy autobusów (typu PKS) za przekroczenie o 5 ilości pasażerów w stosunku do tej, podanej w dowodzie rejestracyjnym. Nikt nie wie jak kierowca ma sie przed tym bronić, jak liczyć ilu weszło ilu wyszło.

Za to ustawa nie przewiduje żadnych kar za naduzycia funkcjonariuszy, choćby kierowca ich decyzją stracił bezprawnie możliwość utrzymania rodziny a tryb odwoławczy jest tak długi, że predzej mina te 3 miesiące, niż Samorządowe Kolegium Odwóławcze lub Sąd (bo nie wiadomo tego na pewno kto powinień) się tym zajmie.

Ustawa też stanowi, że gdy miną 3 miesiące kierowca by otrzymać zwrot Prawa Jazdy musi wystąpić  to do Starosty uiszczając kolejne pieniadze jako OPŁATĘ MANIPULACYJNĄ - inaczej mu nic nie zwrócą. 

Ustawa jest też korupcjogenna, gdyż nieuczciwy Policjant może nas teraz zmuszać do przyjecia i zapłaty mandatu z ISKRY grożąc zatrzymaniem Prawa Jazdy - wszak ISKRA i tak nie zapisuje wskazania ani nie identyfikuje mierzonego pojazdu.

A oto LUDZIE WŁADZY, którzy sami żadnych mandatów nie płacą i prawka nie stracą, za to chętnie założyli pętlę na obywateli, którzy im kiedyś zaufali

 

Listę w PDF możesz pobrać tutaj: glos_86_19

Porównaj ją z listą z grudnia 2014 gdy pomimo doniesień NIK, iż Straże Miejskie/Gminne naduzywają fotoradarów i wcale nie dbają o bezpieczeństwo na drogach ale o budżet Posłowie utrącili ustawę o zabraniu strażnikom fotoradarowych uprawnień 

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/nazwiska-poslow-rp-ktorzy-poparli-bandyckie-lupienie-obywateli-przez-straze-miejskie-i-gminne

 

Wybory są raz na jakiś czas, nie zawsze masz wpływ na cokolwiek ale możesz się zabezpieczyć maksymalnie. Przeczytaj jak:

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/skontroluj-kontrolujacego-cie-funkcjonariusza-na-drodze-szablon-do-pobrania

 

Jeśli stracisz prawo jazdy w sposób bezprawny walcz, bo możesz nie tylko je odzyskać ale także próbować postawić policjanta przed wymiarem sprawiedliwości i uzyskać odszkodowanie oraz zadośćuczynienie. Jeśli coś takiego się zdarzyło niezwłocznie zleć zbadanie sprawy naszym prawnikom http://anuluj-mandat.pl/advice

 

Przede wszystkim jednak dmuchaj na zimne. Pomóż w tworzeniu społeczności kierowców ostrzegajacych się wzajemnie przed zasadzkami policyjnymi. Pobierz za darmo aplikację iCoyote na smarfon, która jako jedyna informuje też o spodziewanym ograniczeniu prędkości na następnym odcinku drogi, dzięki temu "teren zabudowany" wraz z suszarką Cię nie zaskoczy. Skorzystaj przy tym z naszej promocji dla betatesterów tego darmowego radaroostrzegacza, dzięki której naszą ochronę prawną o wartości ponad 317 zł otrzymasz gratis: http://anuluj-mandat.pl/coyote

Krórtko mówiąc ZNAJ SWOJE PRAWA I WALCZ O NIE

 

UWAGA: ZNALEŹLIŚMY METODĘ JAK SIĘ BRONIĆ SKUTECZNIE PRZED UTRATĄ PRAWA JAZDY NA 3 MIESIĄCE

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/jak-sie-bronic-skutecznie-przed-zatrzymaniem-prawa-jazdy-na-3-miesiace

 

 

 Kategorie